Багатою на трагічні патріотичні події є зима для україців і України.

У середині лютого співпадають дати, які болем відзиваються у пам’яті декількох поколінь наших співгромадян. 30-та річниця виводу військ з Афганістану, де у складі тоді ще радянської армії служило більше 10 тисяч українських солдат… 5-та річниця розстрілу Майдану і пам’яті Небесної Сотні… 5-та річниця бойових дій на Сході України…

19 лютого 2019 року актова зала 91-ї школи стала місцем, де учні, вчителі, запрошені воїни-афганці і батьки – учасники АТО зібрались разом, щоб згадати всіх тих, хто не повернувся живим з воєн, які були розв’язані не нами і віддати шану тим, хто, повернувшись з війни, знайшов у собі сили жити далі.

Серед гостей заходу були присутні: Лев Миколайович Гнатенко – командир 5-ї дивізії “Шандан”, депутат Верховної Ради Україи 5-го скликання; Микола Миколайович Гончаренко – голова Київської спілки ветеранів Афганістану; Сергій Ілліч Афіндуліді – голова Ради ветеранів Подільського району міста Києва; Ігор Васильович Олефір – учасник бойових дій в Афганістані; Володимир Євгенович Новіков – воїн-інтернаціоналіст, військовий журналіст, письменик; Леонід Мухін – воїн-інтернаціоналіст, бард; а також батьки учнів та вчителів, які захищали цілісність України на Сході: Колесник Михайло Іванович; Іванілов Денис Анатолійович.

Учні школи у своїх пісенних виступах згадали усіх воїнів-героїв, які не повернулись додому, а воїнам, які ще залишаються не передовій побажали сили та швидкої перемоги.

По завершенню урочистих заходів, у шкільному музеї “40 Армії “Дороги, опалені війною”, де розміщені експозиції, присвячені війні в Афганістані, подіям Революції Гідності, Небесній Сотні та АТО, була запалена свічка пам’яті.

Після цього гості та запрошені мали можливість поспілкуватись в неформальній обстановці, де ділилися спогадами та сподіваннями мирного неба над землею України.