05 лютого 2019 року у рамках реалізації районного проекту “Здорова комунікація” відбувся культурно-просвітницький воркшоп “7ПРО: культура української мови у сучасному суспільстві (проблема, профілактика, прогнозування, проектування, пропаганда, просвіта, протидія)”, координаторами якого виступили адміністрація та учнівське самоврядування ЗЗСО №91. Основною метою проекту було висвітлення проблеми формування української мови і культури на прикладі українського корифею – Миколи Лисенка,пропаганда вживання сучасної української мови у повсякденному житті і популяризація українського слова у містах серед пересічних громадян.

Учасниками воркшопу стали учні спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів №49 з поглибленим вивченням французької мови, спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів №53 з поглибленим вивченням німецької мови, спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів №73 з поглибленим вивченням української мови, літератури та українознавства, спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів №91 з поглибленим вивченням інформатики, спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів №97 імені О. Теліги з поглибленим вивченням англійської мови, гімназії №153 імені О.С.Пушкіна, гімназії №172 “Нивки”, школи І-ІІІ ступенів №175 ім.В.Марченка. У дистанційному режимі долучились спеціальна школа-інтернат І-ІІ ступеня №8 та Київський ліцей бізнесу.

Захід відбувся за підтримки та на базі музею імені Миколи Лисенка (вул. Саксаганського, 97). Згідно програми воркшопу перед учасниками виступили:

1. Скорульська Роксана Микитівна, завідувачка музею імені Миколи Лисенка, лауреат премії Миколи Лисенка з вітальним словом;
  2. Клименко Нінель Павлівна, кандидат історичних наук, доцент Інституту післядипломної педагогічної освіти Київського університету імені Бориса Грінченка з лекцією “До витоків української культури: українська мова як фактор формування нації”;
  3. Давиденко Валентина Іванівна, заслужений журналіст України, лауреатка 4-х літературних премій, лауреат мистецької премії “Київ” провела учасникам екскурсію музеєм;
  4. Антонова-Колесник Катерина Антонівна, старший науковий співробітник музею виконала “Елегію” Миколи Лисенка на автентичному роялі композитора ХІХ сторіччя.

По завершенню теоретично-екскурсійної частини учні мали можливість у поспілкуватись зі спікерами, ознайомитись з експонатами музею. У творчо-практичній частині дітям запропоновано було залишити свій відгук у формі послання майбутнім поколінням із закликом поваги до рідної мови. Діти записали свої думки-побажання і помістили їх до стилізованої рамки, яку потім урочисто передали до фонду музею.

Підсумком воркшопу стало вручення сертифікатів всім учасникам за підписом директора ЗЗСО №91 Крик Т.М. та директора музею Видатних діячів України Терехової Н.Ю.

Завершальною частиною воркшопу був челендж по вулиці Саксаганського, де учні роздавали перехожим “Кишеньковий довідничок ввічливості” як своєрідний порадник для спілкування рідною мовою.

Захід залишив багато теплих вражень і подарував гарний настрій не лише учасникам воркшопу, але й киянам на вулиці міста.