Виховання сучасних підлітків через призму театру

(майстер-клас з театральної  майстерності)

27 березня 2011 року гостинно відкрила свої двері Шкільна аматорська навчальна студія “ШАНС” спеціалізованої школи № 91 Шевченківського району м. Києва для театральних колективів навчальних закладів освіти столиці, щоб привчати молодь до прекрасного світу театру (ліцею “Гранд” Голосіївського району, СШ № 135, СЗШ № 221 Солом’янського  району, гімназії № 48, СЗШ №70, СЗШ № 95, СЗШ № 169, ліцей політики, права та іноземної мови Шевченківського району, студентів II-IIIкурсу інституту філології  та початкового навчання імені М. П. Драгоманова.

За межами школи, в позаурочний час, по волі серед  людського гомону котиться майже відчутний на дотик очікування початку дійства… Відвідувачі, що запізнилися, поспіхом займають свої місця. Освітлювачі та звукорежисери роблять останні приготування… І ось голос диктора бажає приємної вистави, чемно попереджає про відключення телефонів… Плавно, важкувато і таємничо відкриваються куліси… почалось…  В один момент усе реальне – життєві будні, робота, нелегкі відносини – відходить в інший світ. На авансцені з’являється містичне, романтичне, емоційно наповнене, по-справжньому  небуденне дійство – спектакль. Театр – чарівний світ, у якому живуть актори і глядачі.

“ШАНС”репрезентував виставу П. Бомарше “Весілля Фігаро”, ознайомив присутніх з творчим кредом юного актора, завданнями театральної  студії та гастрольною діяльністю.

На весняних канікулах колектив на чолі з керівником театру Шинкаренко Людмилою Василівною (вчителем української мови та літератури), режисером – постановником Зимовським  Дмитром  Станіславовичем (соціальним педагогом) відвідав місто Івано-Франківськ на запрошення партнерів у освіті спеціалізованої школи № 1 з поглибленим вивченням  англійської мови та продемонстрував свої таланти на сцені школи – ліцею № 23.  Дружня атмосфера, оплески , вигуки «на біс», квіти, подарунки полонили серця не тільки акторів СШ № 91 м. Києва, учнів, педагогів  м. Івано-Франківська , а й знімальну групу телеканалу “Галичина”.

Бо істиною є слова Вольтера :

“Театр повчає так,  як цього не зробити товстій книзі”.