Близькими та шанованими стали для учнів школи та педагогів  з 23 жовтня по 29 жовтня 2010 року польські та словацькі міста.

Польща. Ланьцут…Екскурсія в палац графів потоцьких. Після війни тут влаштовано один знайбільших і найбагатших в Польщі музеїв інтер’єрів, оздоблених ліпниною, живописом

та скульптурами. Палацовий комплекс оточує старий мальовничий парк в англійському стилі. Ланьцутський каретний двір

віднесений до найцікавіших і найбільших в Європі колекцій старовинних карет.

Закопане… Екскурія по Старому місту. Крупувки-Костеліца-Скібовки-Кжетувкі. Відвідування аквапарку.

Краков…Збудований поколіннями митців середньовіччя, ренесансу, епохи бароко і сецесії, викликає подив і притягує мільйони туристів.  Ягелонський університет, Флоріанські ворота, Барбакан, Вавель, Королівський замок епохи Ренесансу, Вавельський Кафедральний Собор, в якому коронували і ховали королів, а поряд із ними відомих артистів і державних діячів. Площа Ринок, Сукенниці, Маріацький костел-суворий ззовні, всередині приховує багатство оздоблення і шедевр готичної скульптури,  вівтар Віта Ствоша.

Словаччина. Бійницький «Замок з привидами»- один з найдавніших в Словаччині: перша згадка про нього в літописах відноситься до 1113 року.